Mākslīgais intelekts personālvadībā: no AI asistentiem līdz darbu automatizācijai jeb ChatGPT ir tikai sākums

Vebinārs, 09.08.2024 plkst. 10.00-13.00

Pieteikšanās termiņš:  08.08.2024 

Pieredze, saistībā ar mākslīgā intelekta rīku izmantošanu, runājot ar personālvadības speciālistiem un vadītājiem, parasti svārstās ap "esam mēģinājuši ChatGPT, un redzu potenciālu, bet nezinu, kā to pielietot savā ikdienā tieši darbā". Tajā pašā laikā ChatGPT ir tikai neliela daļa no mākslīgā intelekta sniegtajām iespējām personīgajai un uzņēmuma produktivitātei, jo tirgū ir pieejami neskaitāmi mākslīgā intelekta rīki, kas veidoti ar tādiem lielajiem valodu modeļiem kā GPT (kas ir ChatGPT pamatā). Turklāt, pateicoties platformām kā Make, šos valodu modeļus var integrēt savās darbplūsmās, lai ātri ieviestu "gudrās" automatizācijas. Vebinārā gan iemācīsimies efektīvāk lietot AI asistentus, gan arī paplašināsim redzesloku uz to, ko var izdarīt asistenti un lielie valodu modeļi kopumā.

Vebināra mērķis: izprast mākslīgā intelekta tehnoloģiju nozari / efektīvi iemācīties lietot AI asistentus (kā ChatGPT vai Claude) / paplašināt redzesloku attiecībā uz MI pielietojumiem ikdienā.

Satura apraksts: 

Pamatizpratne par Mākslīgo intelektu

  • Vai AI ir kārtējā aizraušanās vai tehnoloģiskā revolūcija? Kā par šo domāt?
  • Kā strādā GenAI un LLM (large language models jeb lielie valodu modeļi)
  • Ko tad īsti var paveikt ar AI, un kas pagaidām ir ārpus tā iespējām? 
  • Kādi ir pazīstamākie valodu, attēlu, skaņas un video modeļi, un kā tiem piekļūt?
  • Kad ir vērts izmantot valodu modeļus kā AI asistentu, un kad labāk izvēlēties API integrāciju?
  • Kā risināt problēmas, piemēram, modeļu halucinācijas, atsauču trūkumu un citus ierobežojumus?

Efektīva Mākslīgā intelekta asistentu lietošana

  • Ko var paveikt ar ChatGPT un Claude un kādi ir populārākie pielietojumi katrā jomā?
  • Kā efektīvi strādāt ar AI asistentiem (sarunbotiem) un kā tos iekļaut savā ikdienas darbplūsmā? Kāpēc katram sarunas kontekstam ir savi specifiski uzdevumi?
  • Kas ir RACEF ietvars (Role, Action, Context, Examples, Format) un kā to izmantot, veidojot uzvednes (promptus)? 
  • Kā optimizēt uzvednes, izmantojot skaidru un kodolīgu valodu, sniedzot atbilstošu kontekstu un sadalot sarežģītus uzdevumus mazākos apakšuzdevumos?
  • Kā risināt biežākās problēmas, veidojot uzvednes, piemēram, neskaidrību, nepietiekamu konkrētību un neatbilstošas atbildes?
  • Kā labāk izmantot sarunbotus latviešu valodā?
  • Kas jāņem vērā, strādājot ar sarunbotus, piemēram, konteksta logs un privātums?

Ieskats Mākslīgā intelekta rīkos un automatizācijās

  • Kā izveidot uz savu informāciju trenētu sarunbotu? Kādi ir to potenciālie pielietojumi personālvadībā?
  • Kādi ir daudzsološākie MI rīki personālvadībā?
  • Kā izveidot savas darbplūsmu automatizācijas, kurās iekļauts MI?

Mērķauditorija: speciālisti un vadītāji personālvadībā, kā arī uzņēmumu un iestāžu vadītāji, kas vēlas gūt ieskatu par MI iespējām noteiktā uzņēmuma vai iestādes jomā, izmantojot HR kā piemēru.

Jānis Kreilis

Vebināru vada
Jānis Kreilis

Mākslīgā intelekta apmācību uzņēmuma AIAcademy.lv un AI tehnoloģiju jaunuzņēmuma Hyperscan līdzdibinātājs.

Mācījies Pensilvānijas (bakalaura grāds) un Kolumbijas (maģistra grāds) universitātēs, kā arī pasniedzis Stokholmas Ekonomikas augstkolā Rīgā. Uzņēmuma attīstībā mākslīgo intelektu izmanto visās jomās, sākot ar pašu Hyperscan sistēmas būvēšanu, un beidzot ar pārdošanu, talantu piesaisti, mārketingu un uzņēmuma vadību. Uzstājies HR Week Latvia, TEDx, GenAI Summit Riga, kā arī citās personāla un tehnoloģiju jomām veltītās konferencēs.

Dalība vebinārā

Vebinārs notiks Zoom platformā.

Cena: € 57.37 + PVN (cenā iekļauta lekcija un izdales materiāli elektroniskā veidā). 

Vietu vebinārā nodrošinām dalībniekiem, kas veikuši pilnu apmaksu vai sagatavojuši garantijas vēstuli pēcapmaksai. Veicot apmaksu 1-2 dienas pirms vebināra, lūgums nosūtīt maksājuma uzdevumu uz akademija@iepirkumi.lv
Atsaucot savu dalību vebinārā piecas dienas pirms vebināra (ieskaitot), tiek atgriezta dalības maksa, ieturot kompensāciju 50% apmērā. Ja pieteikums tiek atcelts īsi pirms vebināra norises, maksa netiek atmaksāta. Neparedzētu apstākļu gadījumā, kad vebināru nav iespējams apmeklēt, vietā drīkst piedalīties cita persona, par to iepriekš rakstiski informējot uz akademija@iepirkumi.lv. Maksa netiek atgriezta, ja dalībnieks nav piedalījies apmācībās.


Cita informācija:
Ieteikums sazināties ar sava uzņēmuma/iestādes sistēmas administratoru, lai pārliecinātos, ka esat autorizēts izmantot Zoom programmu. Nepieciešamais tehniskais nodrošinājums: dators vai telefons ar interneta pieslēgumu, “austiņas” vai cita audio iekārta un mikrofons.
Vebinārā būs iespēja saņemt atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar vebināra tēmu. Noklausoties kursu, e-pastā tiek nosūtīta elektroniski sagatavota apliecība par dalību. Paturam tiesības mainīt programmu un atcelt vebināru (iepriekš informējot).


Sīkāka informācija pa tālruni: 27798887

Apmācību kalendārs