Inovāciju Iepirkums: no idejas līdz reālām izmaiņām – iepērkot nākotni

Vebinārs, 14.11.2024 plkst. 10.00-13.00

Pieteikšanās termiņš:  13.11.2024 

Vebināra mērķis: sniegt visaptverošu pārskatu par inovāciju iepirkuma nozīmi un tā būtisko lomu stratēģiskajā iepirkumā, īpaši koncentrējoties uz tā pozitīvo ietekmi uz publisko sektoru un ekonomikas attīstību.

Vebinārs palīdzēs dalībniekiem saprast, kā inovāciju iepirkums veicina jaunu, inovatīvu produktu, pakalpojumu un procesu radīšanu, kas savukārt palīdz sasniegt efektivitātes, izmaksu optimizācijas un ilgtspējības mērķus. Lai gan inovāciju iepirkums piedāvā būtiskas priekšrocības, tā īpatsvars publiskajā sektorā joprojām ir neliels, norādot uz milzīgu neizmantotu potenciālu, kas nepieciešams, lai uzlabotu sabiedrisko pakalpojumu kvalitāti, atbalstītu zaļo un digitālo pāreju un veicinātu konkurētspēju.

Satura apraksts: 

  • Kas ir inovācija un kā tā izpaužas kā process, pakalpojums vai produkts?
  • Kā definēt inovāciju iepirkumu un kādi ir tā mērķi?
  • Kādas ir inovāciju iepirkuma pieejas un kā atšķiras pirmskomercializācijas posma iepirkums no inovatīvu risinājumu iepirkuma?
  • Kāda ir pētniecības un attīstības (P&A) loma inovāciju iepirkumā un kā P&A pakalpojumi var veicināt inovācijas?
  • Kā izstrādāt inovatīvus risinājumus, kas vēl nav pieejami tirgū?
  • Kādi ir galvenie ieguvumi no inovāciju iepirkuma pasūtītājiem un piegādātājiem?
  • Kāds ir inovāciju iepirkuma normatīvais regulējums Eiropas Savienībā un Latvijā?
  • Kā veikt tirgus izpēti inovāciju iepirkuma procesā un kā sadarboties ar tirgus dalībniekiem un piegādātājiem?
  • Kādi ir galvenie tehnoloģiskie, vides un sociālie izaicinājumi inovāciju iepirkumā un kā tos pārvarēt?
  • Kā identificēt un izmantot novatoriskus risinājumus?
  • Kā notiek inovācijas partnerības procedūra un kādi ir tās galvenie posmi?
  • Kādi ir veiksmīgu inovāciju iepirkumu piemēri Latvijā un citās valstīs?
Inese Pelša

Vebināru vada
Inese Pelša

Latvijas Ilgtspējīgu iepirkumu asociācijas valdes priekšsēdētāja.

No 2014.gada līdz 2023.gadam strādāja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā ar zaļā publiskā iepirkuma jautājumiem, izstrādājot normatīvo regulējumu, konsultējot iepirkumu speciālistus par zaļā publiskā iepirkuma jautājumiem. 2020.gadā Izstrādājusi grozījumus 2017.gada Ministru kabineta noeteikumos Nr. 353 “Prasības zaļajam publiskajam iepirkumam un to piemērošanas kārtība”. Šobrīd notiek izstrāde pie MK not. nr. 353 grozījumu veikšanas, pārskatot zaļā iepirkuma kritērijus vairākām preču un pakalpojumu grupām. Darbojas Eiropas Komisijas «Zaļā publiskā iepirkuma vadības grupā» (Green public procurement Advirosy Board). 

Doktorante un pētniece Latvijas Universitātē, Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē. Promocijas darba tēma saistīta ar zaļā publiskā iepirkuma ietekmi uz tautsaimniecību. Inese Pelša ir piedalījusies 15 starptautiskās zinātniskās konferencēs 8 valstīs (Vācija, Lielbritānija, Čehija, Spānija, Lietuva, Taizeme, Horvātija, Latvija) un izstrādājusi 10 zinātniskās publikācijas, kuras ir indeksētas (Web of Science, Scopus datubāzēs). 

Dalība vebinārā

Vebinārs notiks Zoom platformā.

Cena: € 57.37 + PVN (cenā iekļauta lekcija un izdales materiāli elektroniskā veidā). 

Vietu vebinārā nodrošinām dalībniekiem, kas veikuši pilnu apmaksu vai sagatavojuši garantijas vēstuli pēcapmaksai. Veicot apmaksu 1-2 dienas pirms vebināra, lūgums nosūtīt maksājuma uzdevumu uz akademija@iepirkumi.lv
Atsaucot savu dalību vebinārā piecas dienas pirms vebināra (ieskaitot), tiek atgriezta dalības maksa, ieturot kompensāciju 50% apmērā. Ja pieteikums tiek atcelts īsi pirms vebināra norises, maksa netiek atmaksāta. Neparedzētu apstākļu gadījumā, kad vebināru nav iespējams apmeklēt, vietā drīkst piedalīties cita persona, par to iepriekš rakstiski informējot uz akademija@iepirkumi.lv. Maksa netiek atgriezta, ja dalībnieks nav piedalījies apmācībās.


Cita informācija:
Ieteikums sazināties ar sava uzņēmuma/iestādes sistēmas administratoru, lai pārliecinātos, ka esat autorizēts izmantot Zoom programmu. Nepieciešamais tehniskais nodrošinājums: dators vai telefons ar interneta pieslēgumu, “austiņas” vai cita audio iekārta un mikrofons.
Vebinārā būs iespēja saņemt atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar vebināra tēmu. Noklausoties kursu, e-pastā tiek nosūtīta elektroniski sagatavota apliecība par dalību. Paturam tiesības mainīt programmu un atcelt vebināru (iepriekš informējot).


Sīkāka informācija pa tālruni: 27798887

Apmācību kalendārs